5 березня 2015 р.

Плани-конспекти занять









План -
КОНСПЕКТ
відкритого заняття учнів
основного рівня навчання


Тема: Поєднання рухів, музики та костюму – основа народно-сценічного танцю Житомирщини





Керівник гуртка-методист,
керівник «Зразкового художнього колективу»
ансамблю народного танцю «Радість»
Центру позашкільної освіти
ім. О.Разумкова м. Бердичева
О.О. Ризванюк



Бердичів 2015


Тема: Поєднання рухів, музики та костюму – основа народно-сценічного танцю житомирщини
Мета:
Навчальна:
ü    допомогти вихованцям вірно використовувати власне тіло, чути та розуміти музику;
ü    сприяти вивченню хореографічних комбінацій та танцювальних етюдів на основі лексики Житомирщини.
Розвивальна:
ü    сприяти формуванню ключових компетентностей вихованців на основі їх уявлень про музично-хореографічне мистецтво в цілому та Житомирщини зокрема.
Виховна:
ü    виховувати у вихованців естетичний смак, відчуття прекрасного через танець, музику, вбрання.
Завдання:
1. Охарактеризувати історію хореографічного мистецтва, історію костюму Житомирщини.
2. Вивчити рухи exersisee (комплексу вправ) біля палки.
3. Закріпити порядок і правила виконання рухів.
4. Закріпити теоретичні і практичні знання вихованців з основ народного танцю.
5. Застосувати отримані знання й уміння для розкриття сценічного образу у виконанні танцювальних етюдів, композицій.
6. Розвивати техніку виконання вправ народно-сценічного экзерсису біля станка і на середині.
7. Формувати сценічну культуру.
Тип заняття: формування практичних вмінь і навичок.
Форма заняття: групове.
Методи та методичні прийоми:
ü    словесні;
ü    наочні;
ü    практичні (метод тренажу, практична робота)
Очікувані результати
Після заняття учні зможуть:
ü    вірно використовувати власне тіло, чути та розуміти музику;
ü розповідати про хореографічні комбінації та танцювальні етюди на основі лексики Житомирщини;
ü висловлювати власне судження про музично-хореографічне мистецтво в цілому та Житомирщини зокрема;
ü    застосовувати отримані знання та вміння на практиці.
Обладнання:
-                    магнітофон;
-                    аудіо записи;
-                    палка (станок);
-                    дзеркала;
-                    ілюстрації із зображенням народних костюмів різних регіонів України.
Використана література:
1. Верховинець В. Весняночка. – К.: Муз.Укр., 1989.
2. Василенко, К.Ю. Український танець : підручник / К.Ю. Василенко -К.: ІПК ПК, 1997.
3. Воропай О. Звичаї нашого народу: Етнографічний нарис. Київ, 1991.
4. Голдрич, О.С. Хореографія. Видавництво Край, 2003.
5. Горленко В.Ф. Матеріальна культура українців в контексті порівняльно-етнографічного вивчення слов'ян // Народна творчість та етнографія. -1983. - № 3.
6. Гуменюк, А. Народне хореографічне мистецтво України.- К.: Видавництво Академії Наук Української PCP, 1963 .
7. Кара-Васильева Т. В. Українська вишивка: Альбом. Київ, 1993.
8. Матейко К. І. Головні убори українських селян до початку XX ст. // Там же. 1973. № 3.
9. Стамеров К.К. Нариси з історії костюмів. - Київ, 1978.


Хід заняття

I. вступна частина
1.1. Організаційний момент
ü Вхід в зал;
ü Марширування;
ü Біг по колу (різновиди ходи та бігу);
ü Уклін.

1.2. Актуалізація опорних знань
Вправи народного тренажу (exersisee біля палки)
(спочатку з правої ноги, потім — з лівої)
Soutee – стрибки зі зміною позицій ніг.
Технічні вправи – вправи на обертання, вистукування, переступання, присядки (у хлопців).
Комбінації та етюди – раніше вивчені етюди.

1.3. Мотиваційний аспект
Вправа «Подаруй посмішку»
Створення позитивного емоційного середовища заняття

Робота з ілюстративним матеріалом
(У кожної людини є місце, де він народився, проживає та відкриває для себе чарівний світ. Для нас рідною землею є Україна. Багатий той народ, що має багату культурну спадщину. Народний одяг є невід`ємною частиною культурного життя народу. ……)

1.4. Представлення теми та очікуваних результатів
Вправа "припущення" (на основі запропонованих ілюстрацій та коментарів вихованців до них)



II. ОСНОВНА ЧАСТИНА
2.1. теоретична частина
Пояснення
На Житомирщині побутують всі жанри українських народних танців. Вони відображають найхарактерніші риси українського народного танцювального мистецтва. Саме тому – становлять основу української народної хореографії. Рухи танців цього району відзначаються пластичною округлістю, що великою мірою залежить від характеру використання рук, корпуса і голови. Дівчата в цьому районі танцюють більш м'яко і пластично, підкреслюючи риси свого характеру. Однак, у стилістичному аспекті танці в цьому районі більш строкаті, адже наближаються за характером до танців центрального району, увібравши в себе чимало ознак танців другого локального району і, відповідно, впливу польського та білоруського хореографічного мистецтва.
Неабияку роль у танцях цього району відіграють одяг, взуття, головні убори і прикраси, а також окремі предмети танцювального реквізиту, народні музичні інструменти, гарапники, шаблі, бунчуки тощо.
Жіночий одяг складається з вишитої сорочки, плахти, передниці (фартуха, запаски), пояса і корсета. З головних уборів та прикрас слід відзначити, насамперед, стрічки, вінки, а в заміжніх жінок — очіпки та хустки. З прикрас найбільш поширене намисто. Взуття — здебільшого червоні, зелені, жовті чобітки. Дуже часто з орнаментом на закаблуках, який виготовляють з мідних цв'яхів.
Чоловічий одяг у цьому районі складається з вишитої сорочки, шаровар, пояса (кушака). Іноді літні чоловіки одягаються у свитку та чумарку. Взуття - червоні і чорні чобітки, на голові - висока смушева шапка. Прикраси у чоловічому вбранні не використовують. У чоловічих танцювальних партіях обігруються в основному чоботи, під час виконання присядок ударяють рукою по халявах чи підошвах.

2.2. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА
Танцювальні ходи, рухи, етюди
ü    вправи по колу
ü    робота над хореографічним кроком, пiдскоками, бiгом, галопом, тощо
ü    вправи по діагоналі (робота голови над „точкою”)
ü    винесення ноги на носок і п’ятку
ü    бігунець по калу
ü    присядка «м’ячики»
ü    крок з підскоком
ü    поєднання «колупалочки» з присядкою
ü    крок-галоп
ü    крок-польки
ü    тинок з виносом ноги на каблук
ü    приставні кроки убік

Вивчення етюдів на основі хореографічної лексики Житомирщини.
ü    підскоки в просуванні вперед, на місці, обертаючись навколо себе
ü    приставний боковий крок
ü    поєднання «колупалочки» з присядкою
ü    постановча робота.

III. Підсумок заняття
ü  Закріплення отриманих знань і вмінь
Вправа «Незакінчені речення»
Аналіз роботи та результативність засвоєння нового вивченого матеріалу вихованцями.
ü   На сьогоднішньому занятті мені найбільше вдалося …
ü   Незважаючи, що було складно ….. , я буду …
ü   Найбільш цікавим було …
ü   Мені сподобалось (не сподобалось) вбрання тому що …
 Домашнє завдання
Відпрацювати вивчені хореографічні комбінації.
Підготувати інформаційне повідомлення про свій улюблений танець.

ü   Уклін
ü   Вихід із залу
               


   




План -
КОНСПЕКТ
відкритого заняття учнів
основного рівня навчання


Тема: EXERSISSE (КОМПЛЕКС ВПРАВ) PAR TERRE (НА ПІДЛОЗІ) ПОСЕРЕД ЗАЛУ – ЯК ОСНОВА БУДЬ-ЯКОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ




Керівник гуртка-методист,
керівник «Зразкового художнього колективу» 
ансамблю народного танцю «Радість»
Центру позашкільної освіти
ім. О.Разумкова м. Бердичева
О.О. Ризванюк



Бердичів 2014


Тема: Exersisse (комплекс вправ) par terre (на підлозі) посеред залу – як основа будь-якої хореографічної підготовки
Мета:
Навчальна:
ü    допомогти вихованцям вірно використовувати власне тіло, чути та розуміти музику, розподіляти навантаження на м’язи під час роботи par terr (на підлозі);
ü    сприяти вивченню хореографічних комбінацій та танцювальних етюдів.
Розвивальна:
ü    сприяти формуванню ключових компетентностей вихованців на основі їх уявлень про музично-хореографічне мистецтво;
ü    розвивати уяву вихованців про розтягування в цілому та про різновиди розтягувань par terre (на підлозі), розвити пластичність, еластичність та м’якість м’язів.
Виховна:
ü    виховувати у вихованців естетичний смак, відчуття прекрасного через танець, музику, вбрання.
Завдання:
        1. Вивчити рухи exersisee (комплексу вправ) на підлозі.
        2. Закріпити порядок і правила виконання рухів.
3. Закріпити теоретичні і практичні знання вихованців з основ народного танцю.
        4. Застосувати отримані знання й уміння для розкриття сценічного образу у виконанні танцювальних етюдів, композицій.
5. Розвивати техніку виконання вправ та вміння втілювати музично-руховий образ.
        6. Формувати сценічну культуру.
Тип заняття: формування практичних вмінь і навичок.
Форма заняття: групове.
Методи та методичні прийоми:
ü    словесні;
ü    наочні;
ü    практичні (метод тренажу, практична робота)
Очікувані результати
Після заняття учні зможуть:
ü    вірно використовувати власне тіло, чути та розуміти музику;
ü    розповідати про хореографічні комбінації та танцювальні етюди;
ü    висловлювати власне судження про музично-хореографічне мистецтво;
ü    застосовувати отримані знання та вміння на практиці.
Обладнання:
-                    баян;
-                     магнітофон;
-                    аудіо записи;
-                    палка (станок);
-                    дзеркала;
Список використаної літератури:
1.  Верховинець В. Весняночка. – К.: Муз.Укр., 1989.
2. Запашный В. М. Вольтижная акробатика / В. М. Запашный. – К. : Искусство, 1961. – 133 с.: ил.
3. Константиновский В. Учить прекрасному. – М., 1973.
4. Костровицкая В. С. Школа классического танца / Вера Костровицкая, Алексей Писарев. – Л. : Искусство, 1968. – 260 с.

Хід заняття
І. вступна частина
1.1. Організаційний момент
ü Вхід в зал;
ü Марширування;
ü Біг по колу (різновиди ходи та бігу);
ü Уклін.

1.2. Актуалізація опорних знань
ü Вправи класичного тренажу (exersisee біля палки)
(спочатку з правої ноги, потім — з лівої)
ü Soutee – стрибки зі зміною позицій ніг (посеред зали)
ü Pas eshappe – стрибок з п’ятої в другу та з другої в п’яту позицію ніг
ü Shangement de pied – стрибок з п’ятої в п’яту, зі зміною позиції на повітрі
ü Технічні вправи – вправи на обертання, вистукування, переступання, присядки (у хлопців)

1.3. Мотиваційний аспект
Вправа «Подаруй посмішку»
Створення позитивного емоційного середовища заняття
Перегляд відеофрагменту вправ par terre

1.4. Представлення теми та очікуваних результатів
Вправа «Знаю. Хочу навчитись. Навчився» (вихованцям пропонується висловити свою думку стосовно теми заняття за алгоритом:
Знаю – те, що їм вже відомо 

Хочу навчитись – очікувані результати вихованців від заняття)

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
2.1. теоретична частина
Пояснення

2.2. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА
Exersisse (комплекс вправ) par terre (на підлозі) посеред залу:
ü робота над розвитком рухливості стопи
ü вправи на розвиток шиї та тулуба
ü вправи на пом’якшення м’язів ніг, рук, корпусу, шиї
ü комбінації на розтягування пахових та ікроножних м’язів, рук, шиї тулуба
ü підйом на «берізку»
ü прогинання корпусу на «місток»
ü «жабка» двох видів
ü «метелик», «лотос», «лотос» з підйомом на коліна
ü розтяжки на підлозі

ІІІ. Підсумок заняття
ü  Закріплення отриманих знань і вмінь
Вправа «Знаю. Хочу навчитись. Навчився» (вихованці висловлюють свою думку стосовно вивченого на занятті, озвучуючи позицію Навчився)
Вправа «Мікрофон»
Аналіз роботи та результативність засвоєння нового вивченого матеріалу вихованцями.

ü Домашнє завдання
Навчитись відчувати м’язи та розрізняти «болить» і «тягне».
Підготувати інформаційне повідомлення про м’язову будову тіла людини.

ü Уклін
ü Вихід із залу



2 коментарі:

  1. If you're looking to burn fat then you certainly have to try this totally brand new personalized keto plan.

    To design this keto diet, licenced nutritionists, fitness trainers, and professional chefs joined together to develop keto meal plans that are effective, painless, cost-efficient, and delicious.

    Since their grand opening in January 2019, thousands of individuals have already transformed their figure and health with the benefits a proper keto plan can give.

    Speaking of benefits; clicking this link, you'll discover eight scientifically-confirmed ones given by the keto plan.

    ВідповістиВидалити
  2. The 7 Best New Jersey Casinos and Slot Machines to Play in 2021
    Top 먹튀신고 5 New Jersey 탱글다희 영구정지 Online 벳 익스 Casinos — 1. Borgata Hotel Casino & Spa · 2. Golden Nugget 벳 삼육오 Casino Atlantic City 라이브배팅 · 3. Caesars Casino Resort Atlantic

    ВідповістиВидалити